کمکهای بهداشتی به شبکه بهداشت و درمان در اختیار پرسنل درمان خط مقدم مبارزه با کرونا قرار می گیرد.

26 اسفند 1398

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در گفتگو با روابط عمومی این شبکه عنوان کرد: کمکهای بهداشتی به شبکه بهداشت و درمان بیشتر در اختیار پرسنل درمان وکارکنان بهداشتی در خط مقدم مبارزه با کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان قرار می گیرد.

جاسم زارعی کمبود اقلام بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش، مایع ضد عفونی دست را مربوط به سراسر کشور اعلام و افزود: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در کشور به دنبال تامین نیازهای بهداشتی کارکنان بوده و از همه مبادی پیگیر خرید و توزیع این کالاها بودیم.

زارعی ضمن تشکر از فرماندار و مجموعه فرمانداری و منطقه ویژه در زمینه در اختیار گذاشتن اقلام بهداشتی، اقلام اهدائی را اینگونه تشریح کرد:

پس از برآورد نیاز شهرستان و تعریف پروژه های استقرار پایگاههای بهداشتی در مبادی ورودی شهرستان، لیست 35 قلمی رسما" به منطقه ویژه منعکس و در تاریخ ۱۴ اسفندماه 98 از طرف فرمانداری شهرستان،

 ۳ قلم کالا شامل ۱۵۰۰ عدد ماسک ۳ لایه معمولی،

۷۵۰ جفت دستکش لاتکس و 3 عدد تب سنج به این شبکه تحویل داه شد که بلافاصله توزیع  و در اختیار مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت سطح شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در روز شنبه ۲۴ اسفند ماه نیز از طرف فرمانداری، یک‌گالن ۲۰ لیتری آب ژاول جهت ضدعفونی کردن مراکز و ستاد شبکه در اختیار این شبکه قرار داده شد.

زارعی ضمن تشکر از همه عزیزان فعال در تامین این اقلام گفت: با توجه به نیاز مراکز درمانی و بهداشتی، مردم، ادارات و پایگاه های بهداشتی مردمی(که باهمکاری فرمانداری، بخشداریها، شبکه بهداشت، هلال احمر، نیروی انتظامی، شوراهای اسلامی و شهرداریها در مبادی ورودی شهرستان دایر شده) و با عنایت به کمبود عرضه و تقاضای فراوان در بازار، متاسفانه با مشکل جدی در تامین اقلام فوق مواجه هستیم. در این مقطع حساس انسانی مشارکت فعالین اقتصادی، خیرین، کلیه دستگاههای اجرایی و شرکتهای حاضر در منطقه جهت جبران اینگونه کمبودها در راستای کنترل بیماری کووید-19 و قطع زنجیره انتقال در سطح شهرستان بیش از پیش مورد نیاز است. متاسفانه تعدادی از مردم، ادارات و نهادهای مردمی به جای کمک به تامین نیازهای حوزه سلامت در این زمینه، متقاضی دریافت اقلام کمیاب بهداشتی از مراکز بهداشتی و شبکه بهداشت و درمان هستند.

امیدواریم اصحاب رسانه و مسئولین محلی با فرهنگ سازی و تغییر این نگاه، انگیزه خدمت بی منت همکاران که شبانه روز  در خط مقدم ارتقاء سطح سلامت جامعه قدم برمی دارند را افزایش دهند.


کلمات کلیدی:
کمکهای.بهداشتی     شبکه.عسلویه     خط.مقدم.مبارزه.با.کرونا     جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۲۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >