شکست کرونا با افزایش سطح آگاهی شهروندان

23 اسفند 1398

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: با افزایش سطح آگاهی شهروندان نسبت به راه‌های پیشگیری از انتقال کرونا، این ویروس را شکست می‌دهیم.
جاسم زارعی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمانی عسلویه گفت: بسیج همگانی در اطلاع‌رسانی برای اقدامات پیشگیرانه و عملیاتی نمودن آن‌ها یکی از مهم‌ترین گام‌های کنترل کرونا است.
وی با اشاره ارائه خدمات شبانه‌روزی مراقبین سلامت در شهرستان عسلویه افزود: کارشناسان و مراقبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه به‌صورت شبانه‌روزی در حال کنترل و آموزش جامعه هستند و تلاش ما این است که با آموزش‌های استاندارد مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت سطح سواد سلامت شهروندان نسبت به کرونا ویروس در بالاترین حد ممکن نگهداریم.
زارعی در ادامه گفت: از عموم مردم درخواست داریم آموزش‌ها و اطلاعات آماری را تنها از مرجع رسمی یعنی وزارت بهداشت و به‌تبع آن دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت دنبال کنند و به محتوای منتشرشده در فضای مجازی، اطلاعیه‌های فراوان که با اهداف مغرضانه و استرس‌زا و مأیوس‌کننده منتشر می‌شود، توجه ننمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه برخی از فعالیت‌های این شبکه برای پیشگیری از کرونا چنین برشمرد: برگزاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی، برگزاری کمیته بررسی ورود و خروج لنج‌ها، راه‌اندازی پایگاه‌های بهداشتی مرزی دریایی در دو بندر مهم عسلویه و نخل تقی ویژه لنج‌ها و کشتی‌ها، برگزاری جلسه با مسئولین HSE شرکت‌های مستقر در منطقه، در منطقه ویژه پارس جنوبی، بازدید مکرر و مستمر کارشناس نظارت بر درمان از داروخانه‌ها و بازدیدهای مشترک کارشناسان سلامت محیط و کار با همکاری سازمان‌ها ازجمله اقدامات مهم حوزه سلامت در عسلویه بوده است.
زارعی ادامه داد: آموزش و اطلاع‌رسانی راه‌های پیشگیری و کنترل کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، فوریت‌های پزشکی و اورژانس 115 سطح شهرستان و اقشار مختلف مردم از طریق فضای مجازی با طراحی و انتشار پوسترهای ساده و قابل‌استفاده همگان در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ پیشگیرانه و تشکیل کمپین نه به دست دادن و روبوسی و عدم حضور در اماکن عمومی نیز از دیگر برنامه‌های انجام‌شده برای مقابله با کرونا در عسلویه است.
وی تصریح کرد: برای ضدعفونی سطوح مدارس و اماکن عمومی دستورالعمل نحوه تهیه محلول و طرز ضدعفونی به همراه لیست شرکت‌های خدماتی بهداشتی درمانی معتبر و مورد تأیید وزارت بهداشت در اختیار بخشداران، شهرداران،  شورای اسلامی، آموزش‌وپرورش و  ستاد نماز جمعه شهرستان قرار داده‌شده تا ضدعفونی و گندزدائی اصولی در تمامی این اماکن عمومی انجام گردد.

وی خاطرنشان کرد: از همه شهروندان دغدغه مند درخواست داریم برای حفظ سلامتی خود و سایر  همنوعان این کار حیاتی و مهم به یاری کارکنان حوزه سلامت عسلویه بشتابند تا به حول و قوه الهی کرونا را شکست دهیم.   

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۴۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >