پیشگیری از کرونا ویروس نیازمند کمک همه دستگا ههای اجرایی است/ پیوستن مسئولین به کمپین #نه به دست دادن و روبوسی در شورای سلامت و امنیت غذایی عسلویه /گزارش تصویری

20 اسفند 1398

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی  فرماندار عسلویه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان اعلام کرد: پیشگیری  از کرونا ویروس نیازمند کمک همه دستگاههای اجرایی است.
سید علی رضا سجادی گفت: از تمام ظرفیت موجود در شهرستان درجهت پیشگیری از ورود کرونا ویروس استفاده می کنیم تا سلامت شهروندان حفظ شود.
این مقام مسئول اضافه کرد:بانزدیک شدن تعطیلات پابان سال و نوروز99و همچنین نوع آب و هوای شهرستان پذیرای مسافرین زیادی در این ایام خواهیم بود و این شلوغی زمینه ساز انتقال بیماری خواهد بود که نیازمند بررسی همه جانبه و ارائه آموزشهای لازم به مسافران و ضدغفونی کردن سرویسها، آب خوریها و همه مکان های اسکان می باشد.
سجادی اظهار داشت:باتوجه به کمبود مواد ضدعفوین کننده در سطح کشور، شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به آموزش چگونگی تهیه مایع ضدعفونی کننده به شهروندان اقدام کند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار عسلویه دانشگاه علوم پزشکی استان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان را مرجع اطلاع رسانی اعلام داشته گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و به آن دامن نزنند طبق اعلام استاندار محترم تنها مرجع اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می باشد و در سطح شهرستانها نیز شبکه های بهداشت اخبار صحیح را در اختیار مردم قرار می دهند.

 ساده بودن بودن توصیه های آموزشی بیشترین نقش را در پذیرش وافزایش آگاهی شهروندان نسبت به پیشگیری از کرونا ویروس دارد
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در پنجمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه اعلام کرد: ساده  بودن ثوصیه های آموزشی، بیشترین نقش را در پذیرش و افزایش آگاهی شهروندان نسبت به پیشگیری از کرونا ویروس دارد.
جاسم زارعی افزود: متأسفانه بازار داغ شایعات سبب هجوم مردم به مراکز بهداشتی درمانی و داروخانه جهت تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده شده است و برخی سودجویان با احتکار و افزایش قیمت این اقلام باعث ایجاد نگرانی در مردم می شوند که شبکه بهداشت با همکاری نیروی انتظامی و تعزیرات با یکی از داروخانه های متخلف برخورد نموده و هم اکنون الکل 70درجه مورد نیاز در اغلب داروخانه های سطح شهرستان موجود می باشد، ماسک مورد نیاز بیماران و کادر درمان بوده و افراد سالم نیاز به ماسک ندارند، با هماهنگی انجام شده از طریق دانشگاه علوم پزشکی ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار مراکز و خانه های بهداشت قرار خواهد گرفت تا براساس دستورالعمل به هنگام لزوم از آن استفاده شود.  استفاده از بستر فضای مجازی و بیلبوردهای شهری در جهت آموزش نکات بهداشتی پیشگیرانه می تواند بسیار مفید باشد.
زارعی اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان از تمام ظرفیت خود در سطح شهرستان و فضای مجازی درجهت ارائه آموزش های پیشگیرانه اقدام نموده است و نیازمند همکاری همه دستگاهها و فعالان خبری سطح شهرستان در گسنرش این آموزشها می باشد.
زارعی با اعلام اینکه پیشگیری را باید از خودمان شروع کنیم اظهار داشت: کمپین #نه به دست دادن و روبوسی، همزمان با سراسر کشور به راه انداخته ایم تا اولین راه پیشگیری از انتقال کرونا ویروس را به مردم نشان دهیم و از آحاد جامعه بویژه نخبگان و مسئولین تقاضامندیم به این کمپین بپیوندند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در پایان پنجمین شورای سلامت و امنیت غذایی این   شهرستان، معاون فرماندار، رئیس بیمارستان تأمین اجتماعی، فرمانده نیروی انتظامی، بخشداران و سایر دستگاههای حاضر در جلسه به #کمپین نه به دست داد و روبوسی پیوستند.


کلمات کلیدی:
    فرمانداری_عسلویه     سید_علیرضا_سجادی     شبکه_بهداشت_درمان     جاسم.زارعی     آموزش    
های.پیشگیرانه    

تاریخ بروز رسانی:   20 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۴۱

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >