زایمان موفق در آمبولانس جاده ای چاه مبارک

6 امرداد 1398

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلويه صبح امروز دوم مرداد و در پی  تماس فردی از اهالی یکی از روستاهای تابعه بخش چاه مبارک با مرکز پیام اورژانس 115شهرستان، بلافاصله اوژانس جاده ای  115" چاه مبارک به محل اعزام شد.
🔹حمودی مسئول واحد فوریتهای پزشکی و اورژانس115 شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلويه گفت با توجه به دردهای شدید و  شروع زایمان در حین اعزام به بیمارستان، پرسنل کار آزموده اورژانس دست به کار شده و موفق به گرفتن زایمان و تولد نوزاد در آمبولانس شدند.
زائو و نوزاد، بلافاصله جهت ادامه روند درمان و مراقبت لازم به مرکز خدمات جامع سلامت شهر چاه مبارک رسانده شد و پس از معاینات و اطمینان از وضعیت سلامتی مادر و کودک آنان را به بیمارستان نبی اکرم (ص) عسلويه  انتقال دادند.
🔹 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلويه ضمن تقدیر از پرسنل اورژانس عنوان کرد که جهت جلوگیری از ایجاد عوارض مادر و نوزاد، انجام زایمان به دلیل شرایط خاص نیاز به وجود مامای کار آزموده و فضای مناسب دارد.
مهندس زارعی افرود با توجه به اهمیت پیشگیری از مرگ مادر و نوزاد، خانواده ها و بویژه مادران باردار ضمن توجه به توصیه های بهورزان، مراقبین سلامت، ماماها و پزشکان خانواده یا متخصصین زنان و زایمان با مراجعه به موقع در دوره های زمانی تعیین شده، جهت انجام معاینات، مراقبتها و آموزش علایم و نشانه های زایمان، به خانه های بهداشت، مراکز خدمات جامع
 سلامت-آمادگی برای زایمان و یا به مراکز بالاتر(ارجاع داده شده)، مراجعه نمایند تا در حین زایمان سلامتی مادر و کودک به خطر نیفتد.
روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان عسلویه


کلمات کلیدی:
زایمان     آمبولانس     چاه.مبارک     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   6 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۸۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >